לעזוב משרה טובה ולפתוח סטודיו לריקוד על עמוד?

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on pinterest
Share on twitter

5 טיפים למרדף אחרי החלום – לפתוח סטודיו לריקוד על עמוד

מכירה את זה שאת פותחת את העיניים בבוקר ולא רוצה ללכת לעבודה?
שאת עובדת ממש קשה אבל זה לא מקדם אותך לשום מקום?
יש משהו אחר שבוער בך אבל את לא נותת לזה מקום בחיים, את חוששת כי המשמעות היא לעזוב את מה שאת כבר מכירה את ה”בטוח”.

לפני שנה זו בדיוק ההרגשה שהלכה איתי לכל מקום. אז עזבתי את העבודה הקבועה שלי ופתחתי עסק משלי. החלטתי לשתף אותך בדרך שעשיתי מעובדת שכירה ליזמית. אשתף במה שלמדתי ואתן את 5 הטיפים שעזרו לי להצליח, ולפתוח סטודיו לריקוד על עמוד.

אתן לך כלים שעזרו לי להתחלה נכונה עד להגשמת חלום.
נבין איך לקבל את ההחלטה הנכונה לך שמבוססת על ידע ומחשבה ולא על חששות ואימפולסיביות? אספר לך כיצד ניתן להכין את הקרקע ליום הגדול ולהגיע ליום הפתיחה מוכנה להצלחה? נלמד לשאוב מידע חשוב מהסביבה שלנו. אתן גם כלים לבחירת הדרך שלך להתמקצע ואשתף אותך בטיפ הזהב שלי.

אני מישל אור ואחרי שנים של עבודה במשרות באמת טובות החלטתי לעזוב את הכל וללכת אחרי האור שלי. בשנה שעברה פתחתי את Well Mishell- הסטודיו לריקוד על עמוד ברחובות שם אני וצוות מדריכות מעבירות אימוני ריקוד על עמוד ואימוני גמישות לנשים. בנוסף, אני מלווה נשים באופן לא שגרתי לחזור ולהאמין בגוף שלהן ובעצמן. ובהמשך אני מתכננת לשנות את הדרך שבה אתן מסתכלות על הגוף שלכן והתזונה שלכן.

לא תמיד הייתי מי שאני היום!

 

תלכי עם הלב ולא עם הכסף

שנים רבות הרגשתי שאני לא ממצה את היכולות האמיתיות שלי. עשיתי 2 תארים ומצאתי את עצמי עובדת בארגונים השולטים במשק במשרות מעניינות שמשפיעות על כל בית בישראל. אחרי העבודה הייתי נוסעת לתל-אביב לשיעורי ריקוד על עמוד, במהלך הסופש הייתי מתאמנת עם חברה בבית בין לבין הייתי שקועה בסרטונים של ריקוד על עמוד. ובלי לשים לב נהייתי מכורה.

אחרי הרבה שנים של אימונים החלטתי שאני מתחילה ללמד. נסעתי לאנשים הביתה לשיעורי ריקוד על עמוד. מעט אחרי זה התחלתי ללמד קבוצת נשים מדהימות באופן קבוע. אני זוכרת שהייתי חוזרת מהאימון ולא מבינה למה משלמים לי על זה, הרי הייתי עושה את זה בחינם ואולי משלמת על הזכות ללמד!

כשהבנתי שאני כל כך נהנית ללמד ריקוד על עמוד וגמישות, החלטתי להתעמק בנושא ושאלתי את עצמי מה יעשה אותי מדריכה טובה יותר? התחלתי לחפש את המקום המושלם לקורס מדריכים לריקוד על עמוד. בזמנו עוד לא היו ממש קורסים בארץ והיה לי חשוב מאוד שזה יהיה הכי טוב שאמצא. שלחתי הודעה לאומניות שאני עוקבת אחריהן ומריכה את העבודה שלהן ושאלתי אותן על איזה קורס מדריכים לריקוד על עמוד הן ממליצות, מה לדעתן הכי מקצועי ויסודי?

 

טיפ 1- חפשי את המודל לחיקוי שלך וקטלגי אותו

חפשי את האייקונים שלך, את הדמויות שאת מעריצה בתחום הרלוונטי, מהארץ ומהעולם ותבחרי מה ללמוד מכל אחד. לאחד התנהלות שיווקית טובה, האחר נותן לך השראה, אחר מקצועי ושופע ידע ועוד. תביני מכל אחד מה חשוב לך ללמוד, תעקבי אחרי העבודה שלו ותנסי להיות מעורבת בפוסטים ובתפוצות מייל וכו.

והכי חשוב, תתחילי לכתוב לך באופן מרוכז מסקנות ומחשבות, בלי סינון! אלו יעזרו לך מאוד בעתיד.
אז NATASHA WANG המדהימה שעד היום אני עוקבת אחריה באדיקות ומקבלת המון השראה מהפוסטים שלה וממליצה גם לכן לעקוב. היא בהחלט מודל לחיקוי בשבילי בעולם הריקוד על עמוד והיא הגיבה על ההודעה ששלחתי לה והמליצה לי על קורס הסמכת מדריכים לריקוד על עמוד של Elevated.

כמובן בלי להסס נרשמתי לקורס, רכשתי כרטיס טיסה ועשיתי את הצעד הראשון שלי בהפיכת תחביב למשהו קצת יותר רציני. בזמן הזה כבר היה לי ניסיון כמדריכה והיה לי חשוב מאוד להיות מקצועית יותר ומדויקת יותר משהייתי.

 

טיפ 2- אם כבר להתמקצע, לכי על הכי טוב שאת יכולה להשיג.

2 בחירות מעולות עשיתי בחיים, הראשונה היא שבחרתי להשקיע בתחביבים שלי והשנייה שאם כבר בחרתי לעשות את זה אז הלכתי על הכי טוב בשבילי.

את הקורס של elevatED סיימתי בהצטיינות ועם ניצוץ בעיניים. התכנים בקורס היו מסודרים ומדויקים. נחשפתי להמון מידע שלא היה לי, טכניקות לימוד שלא הכרתי, צורת חשיבה שונה והתנהלות אחרת לגמרי. הבחירה הלא שגרתית בקורס עם שם עולמי הביאה איתה חלק נכבד מהשוני שלי כמדריכה וכמנהלת עסק. ואני מודה על האומץ שהיה לי לקחת חופש מהעבודה ומהחיים ולהשקיע בעצמי.

קורס נוסף שעשיתי היה קורס מדריכי פילטיס של מור בכור המדהימה שהיא בהחלט מודל לחיקוי למקצועיות וידע בשבילי. קורס של  ®STOTT PILATES  מבית ™Merrithew, שוב גוף בינלאומי וותיק. אל הקורס הזה הגעתי לאחר התייעצות עם אלינור אביהר שאני גרופית מספר אחת שלה, היא הבעלים של סטודיו OMNIA, מדריכה בחסד בשיטה זו ומנטורית שמלווה אותי שנים ועוד אספר לכם עליה ביום אחר. כמו תמיד שאלתי את אותה השאלה- איזה קורס לדעתך הוא הכי טוב, מקצועי, יסודי שאת מכירה שיתאים לי.

 

כשחושבים על התאמה ולמידה , צריך להגדיר אותה בבירור!
תשאלי את עצמך, מה אני מחפשת ללמוד- מה חסר לי? ומה אני מחפשת במרצה, שוב מה אין לי שיש בו/ה?

כך אני הגדרתי: חיפשתי ידע באנטומיה לשימוש נכון יותר בגוף ומזעור פציעות. היה לי חשוב שהמדריכה תהיה סופר מקצועית, עם עסק אמיתי שעובד ועם המון ניסיון, שאוכל ללמוד ממנה לא רק תאוריה אלא איך ליישם את הכל במציאות מול לקוחות אמיתיים. ואכן את כל מה שחיפשתי מצאתי אצל מור שממשיכה ללוות אותי עד היום.

עדיין, לא כל כך מהר עוזבים עבודה טובה ויציבה נכון? הלב שלי ידע שזה חייב לקרות אבל השכל הישר, הקולות מסביב וההיגיון הגבירו לי את החששות.

טיפ 3- תבני את עצמך באיטיות וביסודיות

יש לנו המון זמן פנוי באופן סמוי, עבודה מול מסך שניתן להאזין בזמן זה להרצאות. נסיעות ברכב או בתחבורה ציבורית.

לדוגמה, את השנים שעבדתי במשרד לא בזבזתי לשווא, בפקקים בדרך לעבודה האזנתי להרצאות בנושאים חשובים כמו שיווק, מודלים עסקיים וכלכליים, שיטות תמחור וכו. הלכתי לסדנאות והרצאות של   facebook, youtube, instagram ועוד המון כנסים חשובים וסיכמתי לי כל מה שיכל לתת לי ערך מסוי.

בזמן עבודה משרדית האזנתי להרצאות מדעיות על תזונה, הזנה WELLNESS ועל תפקוד הגוף. התחלתי לטפל בגוף שלי ולהזין אותו באמת, מתוך ידע ולא מתוך אג’נדה מסחרית. והפכתי להיות חדה, ערנית וחכמה יותר מתמיד והפסקתי לעלות ולרדת במשקל ובמצב הרוח.

בערבים ובסופשים נרשמתי למגוון אימונים ומדריכים לריקוד על עמוד ולאקרובטיקה ומכל אחד מהם בחרתי מה אני לומדת ואיך זה מפתח אותי. לא תמיד במודע שאני הולכת לפתוח סטודיו אלא מתוך סקרנות אמיתית.

 

לקח לי שנים לעשות שינויי רציני. לא האצתי בתהליך אלא התמסרתי אליו. בכל פעם שהרגשתי שאני שולטת בנושא אחד שאלתי את עצמי מה הדבר הבא שנחוץ לי והשקעתי בו המון.

הרבה טועים וחושבים שפתחתי סטודיו וביום אחד זה קרה. מה שהם לא יודעים זה שלקח לי עשור לבנות את הידע שלי, עשור לשפר בעצמי כל מה שחשבתי שנחוץ. עשור של עבודה אישית 24/7 בשביל להיות מי שאני היום ולהצליח.

טיפ 4- הבנת שזה הולך לקרות- איך תדעי שזו ההחלטה הנכונה?

לאורך השנים יש הרבה רגעים שאת תאמרי לעצמך “דיי, אני עוזבת הכל והולכת אחרי הלב שלי” את פותחת את האינסטגרם והוא מלא בסיפורי הצלחה של עצמאיים שעשו את זה בגדול.
לפני שאת מחליטה לעזוב את הכל ולהתחיל משהו חדש יש כמה דברים שאת צריכה לעשות.

תכיני תוכנית ראשונית ותנסי לפרט בה כמה שאפשר את ההוצאות שלך בשנה הראשונה ואת ההכנסות שלך כשהכי מצליח לך וכשהכי לא.
תנסי ליצור רשימת מטלות לפתיחת העסק ורשימת מטלות של יום רגיל אחרי חצי שנה של פעילות.
תתייעצי עם אנשים מהתחום, תיקראי מאמרים, תישאלי שאלות ואל תפסיקי לדבר עם כל מי שדעתו מעניינת אותך! את תופתעי לגלות כמה לאנשים סביבך יש את הרצון לעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה ואת כמות הידע החינמית לגמרי שהם ירצו לתת לך. כמובן תרשמי דברים חשובים.

תשאלי אנשים שמכירים אותך מה הם חושבים עליך בכובע החדש? לדוגמא אני שאלתי קולגות שלי במשרד שהיו עצמאיות או שבן/בת הזוג עצמאי, אילו תכונות או יכולות נחוצות כבעל עסק? לתלמידות שלי שלחתי שאלון אנונימי וביקשתי לקבל פידבק ממוקד חיובי ושלילי בשביל מה החוזקות שלי ומה החולשות שלי.

אם כל החיצים האלו יצביעו לך -> שזו ההחלטה הנכונה לקבל, אז כדאי לך להתחיל להתכונן לשינוי הגדול.

 

טיפ 5 – תביני מהן האבנים הגדולות שלך, ותתמקדי רק בהן

תנסי לפרט ולפשט כמה שניתן מה הליבה של העסק שלך. מאיפה יגיע רוב הכסף באופן שוטף. קל מאוד לזרוק רעיונות לאוויר ולפנטז שתוכלי לעשות גם את זה וגם את זה וגם וגם וגם. חשוב שתזכרי שכל רעיון כזה כרוך בבניית תשתית נכונה כולל ניתוח שוק פיצוח שיווקי והמון בק-אופיס ולוגיסטיקה.

אין בעיה להגשים את כל החלומות אך מאחר והקמת עסק היא אינה משימה פשוטה כלל ולוקחת הרבה מאוד אנרגיה וזמן, כדאי להתמקד כמה שניתן בליבת העסק ולחזק את היסודות ככל שניתן ואז תוכלי להתפנות לפיתוח מנועיי צמחיה אחרים.

לדוגמה, אצלי בעסק הליבה היא הסטודיו שעובד על בסיס יומי ונותן לי את האנרגיה והמוטיבציה להמשיך להתאמץ ולהתפתח. שיעורי ריקוד על עמוד, אימוני אירובי על עמוד, טכניקה על עמוד ושיעורי גמישות הם הלב הפועם של Well Mishell לאחר התייצבות בתחום האימונים, תיפתח הדלת ויתפנה מקום בלוז לצמיחה נוספת הבאה בתור.

לסיכום

בהזדמנות אחרת אספר לכם על ירידה של 20 קילו במשקל, שינוי שם ושם משפחה ומעבר מזלזול בעצמי, לאהבה, הבנה וחיוביות. כרגע אשאיר אותך עם המחשבה הבאה:
להיות בעל עסק בארץ זה קשה מאוד. מצד שני גם להיות שכיר בארץ זה לא פשוט כלל. שווה לעשות את השינוי אך חשוב לבדוק את הנושא באופן יסודי ככל שאפשר.
בתום התהליך הארוך שעברתי, ממנו זיקקתי את הטיפים החשובים לדרך שלך. הבנתי שזה רק עניין של זמן עד שאני יעשה את זה. גיליתי שהיעוד שלי בחיים הוא לעזור לאנשים להעריך ולכבד את הגוף שלהם ואת עצמן בפן האישי. ובכך לחזק את הביטחון ואת דימוי הגוף והדימוי העצמי שלהם. ללוות תחילה נשים בדגש על אימהות ולאחר מכן להתפתח לנערות ולגברים.

טיפ בונוס באהבה ממני אליך

בשביל לרדוף אחרי החלומות שלך צריך הרבה אומץ ומלא עבודה אישית. תצרי לעצמך סביבה תומכת ומדרבנת שתדחוף אותך כשקשה ושתשמח איתך כשאת מצליחה. תשתמשי באנשים הקרבים אליך ותני להם להיות חלק מההצלחה שלך, תשמשי בחברים, חברות ומשפחה כמובן בתשלום לפי השירות שיתנו, הם ירצו לעזור לך ויראו את האינטרס של העסק בחשיבות עליונה.

אם יש לך טיפים חשובים שיכולים לעזור לעצמאית טרייה, שתפי אותם בתגובות.
כמובן שאם יש לך שאלות ומחשבות את מוזמנת לשתף אותן בתגובה ואני אגיב בלב פתוח.
מזמינה אותך לעשות לייק לעמוד האינסטגרם ולדף הפייסבוק של WELL MISHELL ולהיות חלק מקהילה של נשים שהחליטו לעשות את זה קצת אחרת.

והכי חשוב, תהני מהדרך, התוצאה משתנה אבל הדרך היא מהות החיים

האם הטיפים האלו עשו לך סדר במחשבות?

אהבת ? שתפי עם חברה שחשובה לך:

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on pinterest
Share on twitter
well mishell

well mishell

הוסיפי תגובה:

הירשמי לרשימת התפוצה

* אנחנו לא אוהבים ספאם – תהיי בטוחה שתקבלי עדכון רק כשיש דברים חשובים שיועילו לך באמת.