אחרי הקורונה חוזרים לכושר

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on pinterest
Share on twitter

בזמן האחרון גילינו כמה שעת הכושר שלנו חשובה. למי שהתאמנו לפני הקורונה וגם לאלו שלא. גילינו שלצאת מהבית לשעה ולהזיז את הגוף זה הדבר הנכון לעשות ולא רק כי ספורט טוב לגוף שלנו אלא גם בגלל שהנפש שלנו צמאה לזה. החלטתי לשתף אתכם ב  5 התרגילים שיחזירו אתכם לכושר.

למה אחרי אימון יש הרגשה כל כך טובה? בזמן אימון אנחנו משחררים מהגוף המון חומרים שמתניעים תהליכים בגוף וזה משפיע עלינו גם שעות אחרי.
רוצה לשרוף שומן?? מצויין!! באימון טוב אנחנו מאדים שומן דרך הנשימה שלנו אז אל תפחדו להתנשף קצת. החמצן שנכנס לנו לגוף כמובן גם עוזר להפיג לחצים ומתחים והתנועה שלנו מזרימה דם לשרירים ומאירה את המח שלנו ואת הקשר שלו עם הגוף. במילים אחרות, מי שלא עושה ספורט, מפספס ובגדול

בתור מדריכה לריקוד על עמוד, שמתי לב שהמתאמנות שלי נהנות יותר מתרגילים שהן צריכות להתאמץ עליהם ופחות מתרגילים רפטטיביים אז אני אתן לכם מיקס של תרגילים שתוכלו לעשות בכיף כשחלקם יהיו קלים ועל חלק מהם תצטרכו להתאמן עד שתצליחו! וזה יכול לקחת זמן אבל זה כל הקסם.

 

איך מתחילים??

שימו מוזיקה שאתם אוהבים! משו שירים את הקצב. תקראו ותבינו את כל התרגילים בשביל לא לקטוע את רצף האימון ותכינו לכם מים וסטופר בפלאפון .
לפני כל תרגיל, תשימו לכם שעון מעורר בקפיצות של 15 שניות מה שאומר שאם האימון האחרון שלך היה לפני שנים אפשר להתחיל מ 15 שניות, 3 פעמים. והכי חשוב תתכוננו לחזור לכושר כמו גדולים.

חימום מהיר: 5 נשימות עמוקות- 4 שניות שאיפה 4 שניות נשיפה. 5 סיבובי מפרקים ל- 2 הכיוונים לפי הסדר: 1. כפות ידיים  2. מרפקים  3. כתפיים  4. ראש  5. ירכיים  6.  ברכיים

התרגיל הראשון

הוא סקווט קפיצה- עובד על הישבן, ירכיים ותאומים וכמובן מרים את הדופק. אז פיסוק מעט יותר מרוחב אגן, כפות רגליים וברכיים ישרות קדימה ועכשיו כל מה שאתם צריכים לעשות זה לחשוב שאתם יושבים על כיסא עם קוצים אז טוסיק אחורה ומטה והחזה נשאר גבוהה. ישיבה וקפיצה גבוהה עם ידיים מעל הראש.

התרגיל השני

עובד בעיקר על שרירי הבטן והגב וגם על הירכיים שלנו ובעתיד יעזור בעמידות ידיים אם תרצו לנסות. שוכבים על עם הראש קרוב לקיר. על הגב כשכפות ידיים דוחפות את קיר שמעבר לראש.
מרימים רגליים צמודות לאוויר. שאיפה, ובנשיפה הרגלים נפתחות לפיסוק לצידי הגוף ונפגשות מעל הראש שאיפה, ובנשיפה חוזרים דרך הפיסוק חזרה. שימו לב שהגב שטוח וצמוד לרצפה לאורך כל התרגיל.

התרגיל השלישי

עובד על שרירי הידיים והכתפיים שלנו ועל הבטן. נתחיל בתנוחת כלב מביט מטה ידיים ישרות דוחפות רצפה, מבט לאחור וטוסיק גבוהה מאוד, כפות הרגליים ילכו לכיוון הידיים, נמשיך ללכת קדימה עד שנעביר כמעט את כל המשקל שלנו לכפות הידיים, עד שכמעט ניפול קדימה. וחזרה אחורה.

התרגיל הרביעי

הוא מטפס ההרים האהוב תרגיל מעולה מרים דופק ועובד בעיקר על שרירי בטן, גב ידיים. נתחיל בפלאנק, כפות ידיים מתחת לכתפיים, טוסיק מקובץ. נקרב ברך ימין למרפק ימין ואז נחליף ברך שמאל למרפק שמאל. קצב החלפת רגליים כמו הליכה מהירה. אל תתנו לישבן לשקוע מטה.

התרגיל החמישי

והאחרון אולי יזכיר את הילדות. גלגלון!! כן אני יודעת שאנחנו עדיין לא שם אז תבינו שאימון מ 2 הצדדים על גלגלון, גם אם לא מצליחים, הוא אימון מעולה ומהנה ממש ואחרי כמה אימונים כאלו אתם תופתעו ותגלו שאתם ממש קרובים להצלחה. בהתחלה קצת מפחיד אבל זה ממש משתפר מהר!

אז איך מתחילים? עמידה בפיסוק קל עם הידיים מעל הראש, נוריד את הידיים לצידיי הגוף אל הרצפה וננסה להרים רגל רגל, נעמוד ונשוב על הפעולה מהצד השני. נתחיל לאט וככל שיבנה הביטחון נגביר קצב. בין הסטים תשחררו את שורש כף היד ותחייכו!

לא בטוחים איך לבנות אימון?

כדי לחזור לכושר מתחילים בחימום מהיר, ועובדים על כל תרגיל ולפי הסדר בקפיצות של 15 שניות 4 חזרות לכל תרגיל. זמני העבודה משתנים בין תרגיל לתרגיל כך שאולי בתרגיל הראשון תוכלו להחזיק 15 שניות בכל סט אך בתרגיל השני 30 שניות ובשלישי 60 שניות.
בפעם הראשונה שאתם עושים את האימון תכתבו לכם כמה זמן מאתגר אתכם בכל תרגיל וכך תוכלו לדעת ממה להתחיל באימון הבא וכמובן לעקוב אחר ההתקדמות שלכם

לסיכום

בפעם הבאה שאתם נתקעים בבית לחודשיים או שסתם אין לכם זמן ללכת לסטודיו תוכלו להיכנס לכושר מהבית ובזמן החופשי שלכם. כדאי לעשות אימון 3 פעמים בשבוע בשביל להתקדם ולהתחזק בקצב טוב. תוכלו גם להיכנס לעמוד תרגילים מהבית שלנו ולהנות מעוד תרגילים מעניינים ואתגרים שכיף לעשות ולהתחזק בעזרתם.

האם אהבתם את התרגילים ובמיוחד את התרגיל ה5?
ספרו לי מה חשבתם והאם הצלחתי לעזור לכם לחזור לכושר מהבית.

תמיד כאן בשבילכם
מישל אור

אהבת ? שתפי עם חברה שחשובה לך:

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on pinterest
Share on twitter
well mishell

well mishell

הוסיפי תגובה:

הירשמי לרשימת התפוצה

* אנחנו לא אוהבים ספאם – תהיי בטוחה שתקבלי עדכון רק כשיש דברים חשובים שיועילו לך באמת.