איך להשתפר ומהר בריקוד על עמוד

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on pinterest
Share on twitter

אם את מרגישה שאת לא מתקדמת באימוני בריקוד על עמוד, אז כדאי לך לקרוא עד הסוף וליישם.

בשביל להבין מה הסיבה שאת לא מתקדמת, את צריכה לשאול את עצמך שאלות כמו, כמה זמן את מתאמנת? כמה פעמים בשבוע? האם את עושה עוד סוגי אימונים? וכמובן, מה את מרגישה שעוצר אותך מלהתקדם? כוח / גמישות / /טכניקה / זמן.


איך להשתפר בריקוד על עמוד


נתחיל בשאלת הזהב, מה לדעתך עוצר אותך מלהתקדם? לרוב התשובה היא אחת מ 4 אפשרויות.
כוח, גמישות, טכניקה או זמן כשלכל אפשרות יש את הפתרון המתאים לה. לפעמים זה שילוב של כמה דברים שמעכבים אותנו מלהתפתח ולהתקדם.

זמן-
אם את כמו רוב המתאמנות שלי ואת עסוקה מאוד כי את אמא במשרה מלאה אולי גם פלוס ג’וב רגיל או סטודנטית שלומדת מיליון שעות ומבחנים והגשות, אז כל דקה פנויה שלך שווה זהב וצריך להשתמש בה בחוכמה. אם זה המצב חשוב שתגדירי לעצמך את כמות הפעמים האידיאלית בשבילך לאימון, כזו שאת תוכלי לעמוד בה לאורך זמן וכמובן שתקדם את המטרות שלך.

מניסיון שלי, בשביל להתחזק ולהתקדם חשוב לעשות אימון מאומץ לפחות, במינימינימום, פעמים-שלוש בשבוע. כשאני מדברת על אימון, אני מתכוונת לאימון שמשלב בעיקר תרגילי חיזוק ומתיחה לקבוצות שרירים שבהם אנחנו משתמשות הכי הרבה באימון על עמוד. אצלי בסטודיו לדוגמה, יש מתאמנות שמגיעות פעם בשבוע לשיעור פול-דאנס ופעם נוספת מצטרפות בזום לשיעור חיזוק או גמישות, פשוט כי אין להן יכולת להגיע פעמיים פיזית.

כוח וגמישות-
אם התשובה לשאלה הזאת היא כוח וגמישות אז זכית במיליון!  אלו הדברים שהכי קל לתת להם מענה. סביר שבסטודיו שבו את מתאמנת יש שיעורי גמישות ושיעורי כוח וחיזוק שיענו בדיוק על הצורך הזה. אצלינו בסטודיו אלו שיעוריPOLE POWER  לחיזוק ואיזון מסת שריר ושיעורי BENDY לגמישות שגם בהם אנחנו עובדות על חיזוק ליבה ויציבה. ברוב הסטודיואים השיעורים האלו מתאימים לכל הרמות, ככה שגם אם התחלת להתאמן אתמול את יכולה להגיע אליהם.

ואם את באמת רוצה להתקדם אז זה חשוב מאוד שתגיעי לשיעור כוח או גמישות לפחות פעם בשבוע. חשוב לשלב את השיעור הזה ברוטינה השבועית שלך.

אם את מרגישה שחסרה לך טכניקה או הבנה של תרגילים אז תני לי לפשט לך את הדברים. בכל רמה יש תרגילי בסיס שדרכם אנחנו לומדות את הטכניקה להמשך הדרך~ דוגמה לתרגיל בסיס ברמת מתחילות-“פיירמן” (#PDfireman) דרכו נלמד את השימוש הנכון בשכמות, את אחיזת הבסיס, איך ליצור תנופה, יציבה זקופה, הכנה לטיפוס וכמובן נתחזק בצורה מדורגת.
תרגילים נוספים הם ג’זמין ופרוגי  (#PDjasmine, #PDfrog)שבהמשך מתפתחים להיפוכים ומעברים באחיזות גומץ.
אז מה שאת צריכה לעשות זה להבין (או לשאול מדריכה) מה הם תרגילי הבסיס ברמה שאת נמצאת בה ולשלוט בהם בשני הצדדים. זו עבודה סיזיפית ורפטטיבית, זה נכון, והיא תשתלם לך מאוד. בסיס טוב ייתן לך יתרון בהבנה של תרגילי ההמשך, מעברים יפים יותר ויכולת לבצע קומבינציות מעורבות.

להשתפר בריקוד על עמוד

לסיכום חשוב לזכור, ריקוד על עמוד הוא אימון כוח עצים בשילוב אימון אירובי. אנחנו משתמשות בשרירים שלנו בצורה שונה ומגוונת יותר מאשר בסוגי אימונים שונים מוכרים. זו אחת הסיבות לתוצאות המטורפות שנראה על הגוף שלנו אם נתמיד.

המתכון המנצח להתקדם בריקוד על עמוד מתחיל בהתמדה. ואם את רוצה להתמיד את צריכה לשחרר את המחשבה של “אוף לא הצלחתי” ולהתמסר למחשבה של “אני אתאמן בכיף ואצליח”. דבר חשוב לא פחות הוא מספר האימונים בשבוע, תשתדלי להצטרף למינימום שניים שלושה אימונים בשבוע. דבר נוסף, הגוף שלנו אוהב גיוון וקצב ההתקדמות והתוצאות שתראי יהיו טובות יותר אם תשלבי בין סוגי האימונים – ריקוד על עמוד (טכניקה), כוח/חיזוק, גמישות ושיעור ריקוד על עמוד- קומבינציה.

מקווה שעניתי על חלק מהשאלות שלך, אם יש לך שאלות נוספות את מוזמנת להגיב, או לשלוח אלינו הודעה בווצאפ, פייסבוק או אינסטגרם.


אהבת ? שתפי עם חברה שחשובה לך:

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on pinterest
Share on twitter
well mishell

well mishell

הוסיפי תגובה:

הירשמי לרשימת התפוצה

* אנחנו לא אוהבים ספאם – תהיי בטוחה שתקבלי עדכון רק כשיש דברים חשובים שיועילו לך באמת.